«Stakhanovets» DLP tizimi O’zbekiston bozoriga kirdi
Skolkovo rezidenti (VEB.RF guruhi) «Stakhanovets» kompaniyasining ma’lumotlar sizib chiqishini himoya qilish va xodimlarni monitoring qilish tizimi (DLP) O’zbekiston Respublikasi Milliy sertifikatlashtirish tizimidan ruxsat oldi.
Muvofiqlik sertifikati dasturiy ta’minot milliy standartlar talablariga javob berishini va nafaqat tijorat, balki davlat tashkilotlarida ham foydalanish mumkinligini tasdiqlaydi.
Kompleksni baholash uchun Kiberxavfsizlik markazining akkreditatsiyalangan sinov laboratoriyasi mutaxassislari Stakhanovetsning o’ninchi versiyasining mustaqil sinovlarini o’tkazdilar. Sinovlar dasturiy ta’minot me’yoriy hujjatlar talablariga muvofiqligini tasdiqladi.
«Sertifikat olish bizga MDH bozoridagi ishtirokimizni kengaytirish imkonini beradi: biz Ozarbayjon, Armaniston, Belarus va Qozog‘istonda faol ishlayapmiz. Shuningdek, O‘zbekiston bilan hamkorlik qilish uchun katta imkoniyatlarni ko‘ryapmiz. O‘zbekiston Respublikasi uchun axborot xavfsizligi ustuvor tarmoqlardan biri hisoblanadi va mahalliy tashkilotlar Rossiya yechimlariga qiziqish bildirmoqda», – deya izoh berdi Stakhanovets kompaniyasining operatsion direktori Aleksandr Kanatov.
O‘zbekistonda “Stakhanovets”ni mintaqadagi eng yirik dasturiy ta’minot distribyutorlaridan biri MONT TECH kompaniyasi taqdim etadi.
«DLP tizimlari dunyoda juda mashhur va axborot xavfsizligini ta’minlash uchun asosiy hisoblanadi. Mahalliy DLP tizimlari xorijiy tizimlar bilan raqobatlashadi va ko’pincha ularni ortda qoldiradi. O’zbekiston bozoriga kirish «Staxanovets» jamoasi uchun vaqt masalasi edi. Kompaniyaning yechimi shunchaki axborot xavfsizligi emas, bu xodimlarning harakatlarini kuzatish, ma’lumotlarga kirish huquqlarini chuqur boshqarish va so’nggi yillarda ma’lumotlarni uzatish kanallarini tekshirish kabi katta imkoniyatlarga ega IT-yechimdir tizimlari», – dedi Skolkovo fondining axborot xavfsizligi sohasidagi istiqbolli loyihalari rahbari Igor Biryukov.
«Stakhanovets» bozorda 15 yildan beri ishlaydi. Ma’lumotlar sizib chiqishini himoya qilish va xodimlarni monitoring qilish kompleksidan 19 000 dan ortiq mijozlar foydalanadi – bular davlat idoralari, notijorat tashkilotlar, kichik xususiy biznes va yirik sanoat tashkilotlari.
Shaxsiy ma’lumotlarimni .
Cookie-fayllardan foydalanish siyosati
Saytdan foydalanishni qulayroq qilish uchun biz cookie-fayllardan foydalanamiz. Saytda qolishni davom ettirib, bunga rozilik bildirasiz. Cookie-fayllar haqida batafsil ma'lumotni shu yerda o‘qishingiz mumkin. Cookie-fayllarni saqlashni brauzeringiz sozlamalarida taqiqlashingiz mumkin.